Jurnalistul Marius Nica a anunţat încetarea colaborării sale cu postul de televiziune Alpha TV. Anunţul a fost făcut pe site-ul observatorulph.ro, unde Nica ocupă funcţia de director. Jurnalistul îşi va continua proiectele profesionale în televiziune, urmând să realizeze emisiuni la postul Wyl TV.Sursa: observatorulph.ro