Un ansamblu încărcat cu ambalaje a fost cuprins de flăcări, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe DN 1, la km 75.
Incendiul a izbucnit în dreptul orașului Băicoi, în jurul orei 23.00. TIR-ul care a luat foc era plin cu ambalaje din lemn și plastic, incidentul blocând, temporar, circulația pe sensul spre București.
Începând cu ora 12.00, în zonă traficul rutier a rămas restricționat doar pe prima bandă a sensului spre Capitală, circulația fiind dirijată pe banda numărul 2.
Foto ilustrație (aradon.ro)