Categorie: Știri locale
- Scris de Ștefan Petre
-
Biserica Penitenciarului de Femei Târgșor din județul Prahova a găzduit, pentru prima dată, un botez ortodox.
-
Doi băieței născuți de mame aflate în detenție, numiți Fabian-Petruț și Nicolas-Florin, au primit Sfânta Taină a Botezului în biserica unității de detenție, unde, începând din 2012, comunitatea „Mama și copilul” sprijină mamele cu bebeluși de până la 1 an.