- Scris de Elena CIOBANU
• Începând de joi, 19 decembrie, membrii secțiilor de votare din Ploiești, care au participat la alegerile prezidențiale și parlamentare, își primesc indemnizațiile.
• Banii pentru membrii secțiilor de votare din Prahova vor fi virați marți, 17 decembrie, în trezoreriile locale.