Categorie: Știri locale
- Scris de Ioana POPA
- Lotul județean pentru Olimpiada Națională de Informatică va include, anul acesta, nu mai puțin de 19 elevi de la Colegiul Național „Ion Luca Caragiale” Ploiești.
- Aceștia au fost selectați în baza rezultatelor la etapa județeană, de acum două săptămâni, și vor participa la concursul național din a doua parte a lunii aprilie, care va decide reprezentanții României la competițiile internaționale de profil.