- Scris de Ioana POPA
- Un echipaj de jandarmi a surprins, la Bărcănești, un bărbat care arunca pe câmp deșeurile din construcții pe care le adusese cu o mașină.
- Individul a rămas și fără autovehiculul folosit, dar s-a ales, în schimb, cu dosar penal, după ce s-a dovedit că se urcase la volan având permisul suspendat.