O femeie de 76 de ani a ajuns la spital, vineri dimineață, după ce autoturismul în care se afla a fost lovit de o mașină proiectată în urma impactului cu alt autovehicul.
Accidentul s-a petrecut în jurul orei 10.00, la Câmpina.
Polițiștii au luat primele măsuri preventive față de persoanele implicate, în noaptea de miercuri spre joi, într-o bătaie, în zona de sud a Ploieștiului.
Un ploieștean care locuiește în zona în care a avut loc conflictul de azi-noapte, în care ar fi fost implicate opt persoane, a publicat imaginile filmate.
Mai mulți indivizi au fost surprinși lovind doi tineri, în apropiere de intersecția dintre Bd. București și Bd. Petrolului.
Un bărbat care ar fi traversat prin loc nepermis a fost lovit de mașină joi seară, la Puchenii Mari.
Alte cinci persoane au ajuns la spital, pe parcursul zilei de ieri, după ce au fost implicate în accidente rutiere produse pe Drumul Național 1, la Azuga și în dreptul localității Păulești.