- Scris de Ioana POPA
- Prahova a fost reprezentată, anul acesta, de trei elevi, la Gala Olimpicilor Internaționali, organizată de Ministerul Educației.
- Aceștia au fost premiați, alături de dascălii care i-au pregătit și de școlile la care învață, pentru rezultatele obținute în anul 2023.