O tânără de 24 de ani a ajuns la spital, azi-noapte, după ce a fost lovită de o mașină, în parcarea de la Sala Sporturilor "Olimpia".
Polițiștii ajunși la fața locului au constatat că șoferul implicat avea suspendat dreptul de a conduce, se afla sub influența alcoolului și, foarte probabil, și a drogurilor.
Un prahovean a cerut ajutorul Poliției, joi dimineață, pentru a-și găsi fiica, în vârstă de 15 ani, care ieri noapte ar fi plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit.
Câteva ore mai târziu, IJP Prahova a anunțat deznodământul acestui caz.