Poliția cere ajutorul cetățenilor pentru a găsi un bărbat care, vineri, ar fi plecat voluntar din cadrul unei asociații din Posești și nu a mai revenit.
Nimeni nu mai știe nimic de acesta din 27 octombrie.
Polițiștii din Comarnic au deschis dosar penal pe numele unui bărbat din localitate care s-a urcat la volan fără a avea permis și aflându-se sub influența alcoolului.
Acesta a fost depistat în urma reclamației făcute de un vecin căruia i-a avariat mașina.
Jandarmii care au acționat, în weekend, în zonele turistice și la evenimentele organizate în județ au aplicat peste 40 de sancțiuni, majoritatea sub formă de amenzi, și au constatat două fapte penale.
Pompierii au aflat, în urma cercetărilor la locul evenimentului, cauza probabilă a incendiului care a distrus, aseară, patru gospodării din comuna Ariceștii Rahtivani.