- Scris de Ioana POPA
- 14 persoane vor fi conduse la audieri de procurori, marți, în urma descinderilor organizate în Prahova și Ialomița, într-un dosar referitor la constituirea unui grup infracţional organizat, trafic de migranți, facilitarea șederii ilegale în România în formă continuată, trafic de persoane, spălarea banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată în formă continuată și luare de mită.
- Gruparea sprijinită, se pare, de un fost lucrător de la Imigrări, ar fi reușit să aducă ilegal în țară aproape 3.000 de cetățeni străini.