- Scris de Elena CIOBANU
• Numărul tot mai ridicat al actelor de vandalism din Ploiești ar trebui să constituie, deja, un semnal de alarmă pentru responsabilii ordinii și liniștii publice.
• Ploieștenii obișnuiți au început să anunțe chiar ei angajații SGU, atunci când văd urmarea unui act de vandalism, însă, așa cum chiar ei spun, nu este suficient.