Categorie: Știri locale
- Scris de Ioana POPA
- Doi proprietari de câini au fost avertizați și un al treilea amendat de polițiștii locali din Ploiești, în zona Parcului “Mihai Viteazul” din Ploiești.
- Un ploieștean are de achitat 500 de lei după ce a fost prins plimbându-și câinele în zona locului de joacă pentru copii.
- Intervențiile au avut loc inclusiv ca urmare a unor sesizări din partea cetățenilor.