Hipodromul Ploieşti a găzduit, duminică, una dintre cele mai importante reuniuni hipice ale anului, lucru demonstrat şi de prezenţa numeroasă, câteva mii de spectatori venind aici pentru a asista la cursele de trap, dar mai ales la cea de ponei şi la întrecerile oficiale de galop. Reprezentanţii Clubului Sportiv Municipal, structura administraţiei ploieştene care se ocupă de complexul hipic, vorbesc despre un record de asistenţă, precizând că astfel de cifre privind prezenţa în tribună nu s-au mai înregistrat până acum de la redeschiderea Hipodromului în urma proiectului de modernizare.