Categorie: Actual
- Scris de Irina Sima
La data de 7 ianuarie, poliţiştii Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu lucrători din cadrul Brigăzii Mobile de Jandarmi „Matei Basarab" Ploieşti i-au prins în flagrant în zona Gării de Sud Ploieşti pe I. Alexandru de 52 de ani, I. Bogdan de 24 de ani şi T. Bogdan de 25 de ani, toţi din Bucureşti, care transportau 30.000 de ţigarete diverse mărci marcate necorespunzător.
În ultima săptămână, Poliţia Municipiului Ploieşti a desfăşurat mai multe acţiuni pentru stoparea fenomenului cerşetoriei şi prostituţiei, manifestări în cadrul cărora poate fi inclusă şi prezenţa copiilor străzii, a spălătorilor de parbrize şi vânzătorilor ambulanţi care oferă spre vânzare diferite bunuri pe perioada staţionării autoturismelor la semafor.
Şi acest sfârşit de săptămână a fost unul plin pentru poliţiştii prahoveni care pe lângă acţiunile punctuale organizate au întreprins şi activităţi de creştere a siguranţei publice, de prevenire şi combatere a cauzelor generatoare de evenimente rutiere, în aceste activităţi fiind angrenate forţe suplimentare.
Traficul este restricționat în zona Parcului Industrial Ploiești, în dreptul RAR Prahova, pe DN 72, Ploiești-Târgoviște, în urma producerii unui accident de circulație.
Patronul Astra Ploieşti, Ioan Niculae a venit, luni, la sediul Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism (DIICOT) pentru a fi audiat în dosarul privind subminarea economiei naţionale - transmite mediafax.ro.
fotografie în care mulţi ecologişti şi-ar putea regăsi aspiraţiile.