Primăria Ploieşti a reluat procedura pentru organizarea unei licitaţii în vederea desemnării constructorului care va realiza pasajul suprateran de la Vest. Documentaţia va fi trimisă spre aprobare la ANRMAP.
Administraţia locală a demarat primele demersuri pentru organizarea unei alte licitaţii cu privire la proiectul referitor la construirea unui pasaj suprateran în primăvara acestui an. ANRMAP a decis reluarea procedurii, ca urmare a contestării primei licitaţii organizate de municipalitate, de către o firmă.
Valoarea estimată a contractului public este de 67 de milioane de lei fără TVA.
Citeşte şi: Anul acesta, în vară, încep lucrările la pasajul de la Gara de Vest