Universitatea Petrol-Gaze din Ploiești continuă să își sprijine studenții și în noul an, oferind reduceri pentru transportul în comun din interiorul municipiului.
Șapte conducători auto care s-au urcat la volan după ce au consumat alcool au fost depistați de polițiști în timpul controalelor efectuate în weekend, pe drumurile din Prahova.
Cei mai mulți dintre ei au fost trași pe dreapta pentru verificări de rutină, în timp ce alții au atras atenția asupra lor comițând diverse abateri de la prevederile Codului rutier.
Polițiștii anchetează un tânăr din Ploiești care a fost depistat în trafic, vineri dimineață, polițiștii constatând că acesta avea permisul anulat și că mirosea a alcool.