• În această lună, tinerii din comunitatea ploieșteană se pregătesc să celebreze și să promoveze implicarea civică și participarea activă, în cadrul Săptămânii Europene a Tineretului (SET), care se desfășoară în perioada 12-19 aprilie 2024.
• O serie de evenimente captivante sunt planificate pentru a marca această ocazie, începând chiar de astăzi, 15 aprilie, toate sub egida programului Ploiești #LetsPLAY Capitala Tineretului din România 2024.
• Iată programul evenimentelor care vor avea loc până la finalul lunii aprilie.