Polițiștii locali din Ploiești au făcut bilanțul activității pe anul trecut.
Un capitol întreg este rezervat sancțiunilor aplicate, cele mai multe dintre ele de către echipajele de la Ordine Publică sau de la Circulație.
În total, la nivelul instituției au fost înregistrate și peste 7.700 de sesizări și petiții, aproximativ 250 dintre acestea fiind transmise prin aplicația Ploiești City App.