- Scris de Ioana POPA
- Un ploieștean a reclamat, într-un mesaj transmis pe adresa redacției, că nu a primit nici până acum tichetul de 100 de lei la care avea dreptul, după imunizarea cu schemă completă împotriva SARS-Cov-2.
- Acesta susține că a făcut vaccinul în martie, iar când a cerut lămuriri de la instituțiile responsabile cu distribuirea tichetelor a fost trimis dintr-o parte în alta.