Un șofer care s-a urcat la volan după ce a consumat băuturi alcoolice a provocat un accident, azi-noapte, pe str. Gh. Doja din Ploiești.
Astfel de evenimente au avut loc foarte des, în ultima perioadă, iar depistarea conducătorilor auto cu alcoolemie sau care urcă la volan drogați este deja la ordinea zilei.
Judecătoria Ploiești nu a lăsat sărbătoarea Sfântului Nicolae să treacă neobservată.
Instanța a anunțat că Moșul a fost dat în urmărire generală, pentru că a tot intrat în casele oamenilor, iar unora le-a lăsat nuiele în loc de cadouri.
Incidentul produs la Ploiești miercuri seară, când un bărbat a căzut în cisterna pe care o curăța, fiind scos de acolo mai mult mort decât viu, este în atenția organelor de anchetă.
Un bărbat de 54 de ani, din Ploiești, a ajuns în arest, marți, acesta fiind bănuit că ar fi autorul unui furt care a avut loc într-un supermarket din oraș.