Patru șoferi beți și doi aflați sub influența substanțelor psihoactive au fost depistați de polițiști, pe drumurile din Prahova, în ultimele 24 de ore.
Un bărbat din Bușteni, cu alcoolemie peste 1 la mie, a scăpat nevătămat ca prin minune după ce, azi-dimineață, s-a răsturnat cu mașina pe DN1, la Comarnic.
Garda de Mediu Prahova a mers în control, zilele trecute, la un operator economic din Ariceștii Rahtivani, în urma unei reclamații privind faptul că activitatea acestuia provoca disconfort olfactiv.
Comisarii au aplicat sancțiuni în urma neregulilor găsite, inclusiv pentru depozitarea necorespunzătoare de deșeuri periculoase.
De asemenea, aceștia au cerut suspendarea activității firmei.
O femeie din Strejnicu a sunat disperată, vineri, la 112, spunând că ea și copilul ei sunt agresați de bărbatul cu care avea o relație.
În urma celor constatate, oamenii legii au emis imediat ordin de protecție, iar pe individ l-au luat la secție și l-au lăsat să se răcorească în arest.
Un tânăr de 29 de ani a fost depistat de polițiștii rutieri din Prahova conducând ieri noapte, pe DN1B, în timp ce se afla sub influența substanțelor cu efect psihoactiv.