- Scris de Ioana POPA
Limita maximă admisă prin lege la benzen a fost depășită de peste 20 de ori, conform măsurătorilor făcute la stația PH 5, din Bariera București, anunță deputatul de Prahova Dan Rădulescu. Acesta mai atrage atenția că ploieștenii au respirat, cam jumătate de lună, aer cu o concentrație de benzen foarte mare.