Polițiștii au demarat cercetări, duminică, în urma tragicului eveniment de pe DN1, în care un bărbat de 38 de ani și-a pierdut viața după ce s-a răsturnat cu mașina.
Un bărbat din Ploiești a reclamat la Poliție, pe 31 mai, că din locuință i-ar fi fost sustrasă o borsetă.
Furtul a fost comis în noaptea precedentă, iar polițiștii au descoperit că făptașul se și grăbise să valorifice cardurile bancare găsite în geanta respectivă.
Intersecția morții de pe DN1D, cu DJ100B Fulga - Bărăitaru, face noi victime.
Trei mașini, în care se aflau 11 persoane, au fost implicate într-un eveniment rutier grav produs sâmbătă, în jurul orei 12.00.
Cel puțin șase persoane sunt rănite, iar două dintre ele, inclusiv un copil 12 ani, sunt în stare gravă. La locul accidentului intervin mai multe echipaje de urgență și a fost chemat și un elicopter SMURD.
O fată de 19 ani, din Ploiești, este cercetată pentru furt întrucât și-ar fi însușit suma de 8.000 de lei, găsită într-o geantă uitată într-un magazin din municipiu.